Notebook Acer Aspire V5-123-vylepšení

17. května 2014 v 10:39 | Pavel |  Hardware
Dnes napíšu o svých delších zkušenostech s používáním tohoto notebooku. Přidávám také pár obrázků bez zadního krytu.Rozebraný Acer. Pohled na HD a paměť a další možnosti jeho rozšíření a vylepšení.
Notebook je celkem použitelný, ale za cenu 7000 Kč je to samozřejmě kompromis. Vybíral jsem si mezi přibližně stejnými přístroji. Tímto Acerem a ASUS X200CA-KX002H,

Intel Celeron 1007U (1.5GHz) , Intel HD Graphics. Oba notebooky mají přibližně stejné parametry a cenu.
V čem se ,ale zásadně liší je rychlost grafické karty.Zatímco Intel HD je prakticky nepoužitelná na hry.Grafika v Aceru -Radeon 8210 je na starší hry použitelná a funguje Battlefield 2,Minecraft,Call of Duty....

Takže pokud hledáte malý počítač ,který funguje svižně na kancelářské aplikace vyberte si Asus. Pokud si chcete,ale zahrát i nějaké hry a pouštět filmy je volbou určitě Acer.

Tady je pohled na rozebraný Acer V5-123
Stačí sundat jeden šroubek.Obrázky ssd disku a paměti kterou můžete snadno vylepšit notebook Acer aspire V5-123


Samozřejmě oba notebooky můžete za cca.3000 Kč významně vylepšit a zrychlit.Dokoupením a výměnou ssd disku a větší paměti.Grafickou kartu ,ale vyměnit nemůžete.Proto jsem také volil Acer. Až vyměním HD a paměť tak o tom napíšu další článek.

Ještě malá poznámka ke hře Battlefield 2. Když jsem ji instaloval ještě na Windows 8 tak vše proběhlo jak má. Potom jsem aktualizoval na Windows 8.1 a hra přestala fungovat.Tak jsem ji chtěl nainstalovat znovu.Jenže to už nešlo a hlásilo to stále chybu.Nic nepomáhalo a zdálo se,že ji už nespustím.Pomohlo až to,že jsem si udělal předtím zálohu a hru jsem měl zkopírovanou na externím HD. Prostě jsem ji celou jak byla zase zkopíroval do adresáře - Program files(x86)\EA Games. Hra teď zase normálně funguje.

Jak vyměnit pamět za větší se dozvíte v pokračování na tomto odkazu:

Návrat na hlavní stránku
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama