Návod kresba portrétu obyčejnou tužkou

26. května 2014 v 20:07 | Pavel |  Malování
Na několika obrázcích ukážu jak postupovat krok za krokem při kresbě portrétu.


Nejdříve si na papíru rozvrhnete pomocné čáry kde budete mít obličej,oči,nos,pusu,bradu,vlasy.


Začnete kružnicí a pod ní oválem. Potom nakreslíte očí,nos a pusu.Naznačíte vlasy a obočí,tělo,krk.Dále portrét vylepšujeme prokreslováním detailů oči a kolem očí. Zvýrazníme okraje obličeje a začneme vykreslovat vlasy.Dál pokračujeme detaily nosu a pusu. Nezapomeneme na bradu.Pokračujeme stínováním kolem vlasů,očí a pod bradou.
Jak se stínuje:Tužku otočíte na plocho a jemně tam kde bude stín naneste tuhu. Potom ještě můžete tuhu rozmazat opatrně prstem-(i když se to správně nemá-můžou se udělat mastné fleky). Při kresbě používejte také k drobným opravám gumu. Na tužku zbytečně netlačte a mějte ji vždy ostrou.Na kresbu se používá nejlépe tužka 6B koh-in-noor nebo 2B Faber Castel, Derwent.


Když jsem začínal s kresbou vůbec mi to nešlo. Většinou mi kresba vyšla sice docela dobrá,ale s tím koho jsem kreslil neměla žádnou podobu.Postupem času člověk zjistí,že je lepší si nevšímat techniky,ale kreslit spíše (bezmyšlenkovitě a rychle) a cvikem dojde určitě k zlepšení.Musíte prostě kreslit to co vidíte a ne to co si myslíte,že vidíte.

A tady je zatím můj poslední pokus:


Návrat na hlavní stránku
 


Komentáře

1 Alien Alien | Web | 28. srpna 2014 v 11:03 | Reagovat

Ahoj, velmi povedená kresba. Líbí se mi, že i přes to, že tam nejsou nějak propracované detaily, tak jde poznat, kdo to je. :)

2 Pavel Pavel | 1. listopadu 2014 v 20:01 | Reagovat

[1]: Děkuji za shovívavé :-D hodnocení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama